Více o našem online testu prostaty

Podle odhadu lékařů trápí prostatické potíže v české republice až 650 tisíc mužů starších 45 let. Přitom více než polovina Čechů tyto problémy přehlíží, či je řeší pouze neefektivními prostředky. Proto jsme pro Vás připravili velmi jednoduchý test, podle kterého zjistíte, v jaké kondici je Vaše prostata. Nemusíte se obávat, vše je samozřejmě diskrétně a anonymně. 

Jaké jsou problémy se zbytnělou prostatou? Varující je především časté močení, především během noci. Zdravý muž by neměl v noci chodit na toaletu vůbec. A přes den tak čtyřikrát až pětkrát. Alespoň při standardním příjmu tekutin. Ano, problémy s prostatou obvykle začínají právě častou návštěvou toalety v noci. Přitom čas močení je delší, muž musí více tlačit, a močí i opakovaně. Také proud moči je užší.  A přitom přetrvává pocit neúplného vyprázdnění močového měchýře. Právě tohle jsou prvotní příznaky, které signalizují, že není něco v pořádku. V tom případě už je vhodné hledat řešení. Tedy pomoc odborníků.

Jak předcházet problémům s prostatou? Důležité je pravidelně močit, snažit se nezadržovat moč a věnovat se – a to je velmi příjemné zjištění - pravidelně sexuální aktivitě. Také je nanejvýš vhodné vyvarovat se kořeněných jídel, omezit příjem alkoholu a kávy. Lze využít i přírodní medicínu či na ty správné doplňky stravy. Preventivní opatření nejsou tedy nijak složitá. Je potřeba jim pouze pravidelně věnovat pozornost.

Jak počínající problémy s prostatou řešit? V podstatě to není složité. Především to chce začít řešit potíže včas. Hodně záleží na tom, zda si těchto změn muž včas všimne a začne s tím něco dělat. Podle urologů existují dva druhy mužů.  Jedni navštíví lékaře, i když to není úplně třeba. Naopak, druhá skupina si problém s prostatou vůbec nepřipustí a neléčí se. Takový přístup se nevyplácí a ze zdravotního hlediska by se mohl nepříjemně vymstít. Jistě mezi tuto skupinu nepatříte. 

Jak Vám pomůže náš  online test? Je velmi jednoduchý. Na každou ze šesti otázek máte stejný počet možností odpovědí. Stačí jen jednu z nich zakliknout. No a pak už jen stačí na závěr testu vyplnit Vaši mailovou adresu a my Vám na ni zašleme obratem výsledek testu. Zároveň Vám doporučíme i to, jak byste se svými případnými obtížemi měli dále nakládat. Jak vidíte, není to nic složitého. Ale vyplatí se to.

Takže, pánové, jak jste na tom? Jdeme na to?! Otestujte se.

Týká se Vás to také?

Udělejte si jednoduchý a rychlý online dotazník. Stačí odpovědět na 7 rychlých otázek a zjistíte, v jaké kondici je Vaše prostata. Vše diskrétně a anonymně.